LOGOWANIE

KWALIFIKACJA M35 - CZERWIEC 2016 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: M.35-01-16.05


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWI膭ZANIE ZADANIA


Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:


SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:

Do zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennegojest dostarczany w臋giel kamienny w ilo艣ci 3 900 000 Mg w ci膮gu roku. Zak艂ad pracuje w systemie dwuzmianowym, po 8 godzin, przez 300 dni w roku.
Opis procesu technologicznego zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennego
Urobek z szybu w pierwszej kolejno艣ci jest klasyfikowany na przesiewaczach wibracyjnych WK1 {臋 = 200 mm) na dwie klasy ziarnowe. Produkt dolny przesiewania jest kierowany do zbiornika w臋gla surowego, natomiast produkt g贸rny jest kierowany do kruszarek szcz臋kowych KWK-200 (szeroko艣膰 szczeliny cp = 200 mm), a nast臋pnie zawracany do zbiornika w臋gla surowego.
Nadawa surowego w臋gla jest kierowana do klasyfikacji wst臋pnej na przesiewacz wibracyjny PZ {臋 = 20 mm), gdzie zostaje rozklasyfikowana na dwie klasy ziarnowe.
Grubsza klasa ziarnowa w臋gla surowego po klasyfikacji na przesiewaczu wibracyjnym PZ {臋 = 20 mm) jest wzbogacana we wzbogacalniku zawiesinowym DISA. Koncentrat po wzbogaceniu jest poddawany procesowi odwadniania na przesiewaczach WP, dalej kruszony w kruszarkach udarowo-pier艣cieniowych UP w celu uzyskania sortymentu w klasie ziarnowej 0-20 mm, magazynowany w zbiornikach, a nast臋pnie 艂adowany do wagon贸w. Odpad po odwadnianiu na przesiewaczach PWP kierowanyjest do zbiornik贸w kamienia.
Klarowanie w贸d pop艂uczkowych przeprowadza si臋 w zag臋szczaczach promieniowych DORRA o 艣rednicy 40 m.
W celu odmulenia drobniejszej klasy ziarnowej jest kierowana ona na sita 艂ukowe. Wydzielone mu艂y surowe o uziarnieniu (0 - 0,5 mm) poddaje si臋 procesowi wzbogacania flotacyjnego, natomiast w臋giel surowy w klasie 0,5 - 20 mm jest kierowany do wzbogacania w dwuproduktowej osadzarce mia艂owej. Koncentrat po wzbogaceniu w osadzarkach poddaje si臋 odwadnianiu najpierw na sitach odwadniaj膮cych OSO, a nast臋pnie w wir贸wkach odwadniaj膮cych WOW. Odpad po wzbogacaniu w osadzarkach jest kierowany do odwadniania na przesiewaczach odwadniaj膮cych a nast臋pnie sk艂adowany w zbiornikach odpad贸w. Odwadnianie koncentratu flotacyjnego prowadzi si臋 na filtrach pr贸偶niowych FTC, a odwodniony produkt jest mieszany z koncentratem z osadzarki i sk艂adowany w zbiornikach koncentratu. Odpad po wzbogacaniu flotacyjnym jest poddawany odwadnianiu na prasach filtracyjnych PF-ROW, a nast臋pnie sk艂adowany na sk艂adowiskach odpad贸w.
<p - wielko艣膰 otworu sita
Na podstawie opisu procesu technologicznego zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennego oraz w oparciu o informacje zawarte w tre艣ci zadania wykonaj nast臋puj膮ce czynno艣ci:
- na rysunku 1 uzupe艂nij schemat przygotowania nadawy i wzbogacania w cieczach ci臋偶kich wprowadzaj膮c nazw臋 urz膮dzenia/maszyny stosowanej na danym etapie procesu przer贸bczego oraz odpowiednie klasy ziarnowe,
- na rysunku 2 uzupe艂nij schemat wzbogacania w osadzarkach i wzbogacania flotacyjnego wprowadzaj膮c nazw臋 urz膮dzenia/maszyny stosowanej na danym etapie procesu przer贸bczego oraz odpowiednie klasy ziarnowe,
- w tabeli 1 wpisz obliczone wydajno艣ci zak艂adu przer贸bki w臋gla kamiennego,
- w tabeli 2 uzupe艂nij nazwy oraz oblicz wydajno艣ci godzinowe, dobowe i roczne maszyn przer贸bczych stosowanych w zak艂adzie przer贸bki w臋gla kamiennego.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawod贸w:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI M35