LOGOWANIE

KWALIFIKACJA ST5 - STYCZEŃ 2021 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: ST.05-01-21.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Na stanowisku komputerowym zrealizuj audycję radiową pt.: Muzyczne prezentacje zgodnie z zamieszczonym scenariuszem oraz wskazaniami. Źródłowe pliki dźwiękowe, potrzebne do wykonania zadania, znajdują się na pulpicie komputera w folderze PLIKI AUDIO.
Na pulpicie komputera utwórz folder roboczy i nazwij go swoim numerem PESEL. Skopiuj do niego źródłowe pliki dźwiękowe. Wszystkie swoje działania i efekty pracy zapisuj tylko w tym folderze.
Uruchom program DAW do montażu dźwięku. W programie tym utwórz wielościeżkową sesję montażową
0 częstotliwości próbkowania odpowiadającej częstotliwości próbkowania dźwięku w plikach źródłowych
1 rozdzielczości bitowej 24 bity. Sesję tę zapisz w folderze roboczym pod nazwą będącą twoim numerem
PESEL.
W sesji umieść wszystkie źródłowe pliki dźwiękowe wyszczególnione w Tabeli 1. Wykaz plików źródłowych, każdy na osobnej ścieżce. Ścieżki nazwij adekwatnie do nazw plików.
Na ścieżce „Czołówka lektor" zastosuj filtr górnoprzepustowy o częstotliwości granicznej 100 Hz. Na ścieżkach „Czołówka lektor" i „Rozmowa" wykonaj korekcję barwy dźwięku oraz obróbkę dynamiczną z użyciem korektora oraz kompresora wpiętych poprzez Insert.
Na ścieżkach z muzyką zastosuj automatykę głośności w taki sposób, aby nie maskowała ona wypowiedzi znajdujących się na ścieżkach „Czołówka lektor" i „Rozmowa". Wszystkie słowa mają być dobrze słyszalne i zrozumiałe.
Przed przystąpieniem do obróbki barwy i dynamiki dźwięku na ścieżkach „Czołówka lektor"i „Rozmowa" oraz zastosowania automatyki głośności na ścieżkach z muzyką, zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego, przez podniesienie ręki, zamiar wykonania tych czynności. Po uzyskaniu zgody wykonaj je w obecności egzaminatora.
Czas gotowej audycji nie może przekroczyć 6 minut 32 sekund.
Poziom szczytowy gotowej audycji należy ograniczyć za pomocą limitera zapiętego na sumie do -0,5 dBFS. Wartość ta powinna zostać osiągnięta, ale nie przekroczona.
Gotowy materiał dźwiękowy zapisz w folderze roboczym w postaci dwóch plików wynikowych:
- .wav, o parametrach odpowiadających standardowi płyty CD-Audio,
- .mp3, o przepływności bitowej 256 kbps.
Nazwy obu plików wynikowych powinny być zgodne z nazwą sesji montażowej.
Po zakończonej pracy nad audycją radiową, folder roboczy powinien zawierać plik sesji montażowej, pliki źródłowe oraz pliki wynikowe.
Nie zamykaj sesji montażowej w programie DAW i nie wyłączaj komputera po zakończeniu zadania.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI ST5