LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA Z13 - CZERWIEC 2015 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: Z.13-01-15.05
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Zaplanuj przebieg szkolenia okresowego w dziedzinie bezpiecze艅stwa i higieny pracy zgodnie z ramowym programem szkolenia okresowego dla grupy 12 os贸b pracuj膮cych na stanowisku: kasjer - informacja kolejowa, prowadzonego w formie kursu w sali konferencyjnej na terenie dworca kolejowego.
Opis stanowiska pracy grupy szkoleniowej
Stanowiska pracy, (kasy biletowe wraz z informacj膮 kolejow膮), zlokalizowane s膮 w budynku dworca kolejowego. Osoby zatrudnione na stanowisku: kasjer - informacja kolejowa dysponuj膮:
- monitorem ekranowym,
- klawiatur膮,
- jednostk膮 centraln膮,
- terminalem p艂atniczym,
- kas膮 fiskaln膮,
- wyposa偶eniem dodatkowym (drukarka, skaner, mysz),
- wyposa偶eniem pomocniczym (st贸艂, krzes艂o, uchwyt na dokument, podn贸偶ek).
Charakter pracy os贸b zatrudnionych wymaga ci膮g艂ego kontaktu z lud藕mi, gdy偶 do podstawowych ich zada艅 nale偶y sprzeda偶 bilet贸w na przejazdy kolejowe i udzielanie odpowiedzi na pytania podr贸偶nych, dotycz膮ce rozk艂adu jazdy poci膮g贸w. Praca odbywa si臋 w systemie dwuzmianowym.
Wyci膮g z rozporz膮dzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpiecze艅stwa i higieny pracy, (z p贸藕niejszymi zmianami)
§ 2.1.Pracodawca zapewnia pracownikowi odbycie, odpowiedniego do rodzaju wykonywanej pracy, szkolenia, w tym przekazanie mu informacji i instrukcji dotycz膮cych zajmowanego stanowiska pracy lub wykonywanej pracy. (...)
§ 3. Szkolenie zapewnia uczestnikom:
1) zaznajomienie si臋 z czynnikami 艣rodowiska pracy mog膮cymi powodowa膰 zagro偶enia dla bezpiecze艅stwa i zdrowia pracownik贸w podczas pracy oraz z odpowiednimi 艣rodkami i dzia艂aniami zapobiegawczymi;
2) poznanie przepis贸w oraz zasad bezpiecze艅stwa i higieny pracy w zakresie niezb臋dnym do wykonywania pracy w zak艂adzie pracy i na okre艣lonym stanowisku pracy, a tak偶e zwi膮zanych z prac膮 obowi膮zk贸w i odpowiedzialno艣ci w dziedzinie bezpiecze艅stwa i higieny pracy;
3) nabycie umiej臋tno艣ci wykonywania pracy w spos贸b bezpieczny dla siebie i innych os贸b, post臋powania w sytuacjach awaryjnych oraz udzielenia pomocy osobie, kt贸ra uleg艂a wypadkowi.
§ 13.1. Pracodawca, kt贸ry zgodnie z art. 23711 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy wykonuje zadania s艂u偶by bezpiecze艅stwa i higieny pracy, przed podj臋ciem wykonywania tych zada艅 odbywa szkolenie przeprowadzone w formie kursu lub seminarium wed艂ug programu opracowanego w oparciu o ramowy program okre艣lony w cz臋艣ci III za艂膮cznika nr 1 do rozporz膮dzenia. (...)
§ 14.1.Szkolenie okresowe ma na celu aktualizacj臋 i ugruntowanie wiedzy i umiej臋tno艣ci w dziedzinie bezpiecze艅stwa i higieny pracy oraz zaznajomienie uczestnik贸w szkolenia z nowymi rozwi膮zaniami techniczno-organizacyjnymi w tym zakresie.
........
........