LOGOWANIE

KWALIFIKACJA ST5 - STYCZEŃ 2020 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: ST.05-01-20.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

POBIERZ PLIKI DODATKOWE

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Na stanowisku komputerowym wykonaj montaż i zgranie utworu muzyki filmowej. Źródłowe pliki dźwiękowe, niezbędne do realizacji zadania, znajdują się na pulpicie komputera w folderze PLIKI AUDIO.
Na pulpicie komputera utwórz folder roboczy i nazwij go swoim numerem PESEL. Skopiuj do niego źródłowe pliki dźwiękowe. Wszystkie swoje działania i efekty pracy zapisuj w tym folderze.
Uruchom program DAW do montażu dźwięku. W programie tym utwórz wielościeżkową sesję montażową o częstotliwości próbkowania i rozdzielczości bitowej odpowiadającej parametrom źródłowych plików dźwiękowych. W sesji tej ustaw tempo 120 BPM. Sesję zapisz w folderze roboczym pod nazwą zgodną z twoim numerem PESEL.
Wszystkie źródłowe pliki dźwiękowe, wyszczególnione w tabeli 1 - Lista źródłowych plików dźwiękowych, wciągnij do sesji montażowej i każdy z nich umieść na osobnej ścieżce. Ścieżki nazwij zgodnie z nazwami plików. Początki plików dźwiękowych ustaw na ścieżkach równo z początkiem sesji.
Wykonaj montaż plików w sesji zgodnie z informacjami zamieszczonymi w tabeli 2 - Instrukcja montażu plików dźwiękowych.
W konsolecie mikserskiej programu DAW utwórz podgrupę „Strings" i skieruj na nią sygnał z czterech ścieżek instrumentów smyczkowych. Utwórz stereofoniczne szyny równoległe „Hall" i „Delay". Następnie dokonaj przetwarzania dźwięku na ścieżkach, podgrupach i szynach równoległych zgodnie z informacjami zamieszczonymi w tabeli 3 - Instrukcja przetwarzania materiału dźwiękowego. Parametry kompresji dynamiki dźwięku dobierz wedle uznania, jednak w taki sposób, aby kompresor wprowadzał redukcję wzmocnienia. Zastosowanie efektów przestrzennych i modulacyjnych musi być słyszalne.
Na sumie nagrania zastosuj kompresję dynamiki dźwięku oraz ogranicz poziom szczytowy sygnału z użyciem limitera do -0,5 dBFS.
Przed przystąpieniem do obróbki dynamicznej sumy nagrania zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego (ZN), przez podniesienie ręki, zamiar zastosowania kompresora dynamiki i limitera na sumie nagrania. Po uzyskaniu zgody wykonaj tę czynność w obecności egzaminatora.
Czas gotowego utworu muzycznego nie może przekroczyć 2 minut i 40 sekund.
Gotowy utwór zgraj do folderu roboczego w postaci dwóch plików wynikowych:
- .wav, o parametrach sesji montażowej,
- .mp3, o przepływności bitowej 320 kbps.
Nazwy obu plików wynikowych muszą być zgodne z nazwą sesji montażowej. Sprawdź czy pliki wynikowe można otworzyć i odsłuchać.
Folder roboczy, po zakończeniu pracy nad utworem muzycznym, powinien zawierać plik sesji montażowej, pliki źródłowe oraz pliki wynikowe.
Po zakończeniu pracy nie zamykaj sesji montażowej i nie wyłączaj komputera.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

POBIERZ PLIKI DODATKOWE


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI ST5