LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA ST2 - STYCZE艃 2020 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: ST.02-01-20.01-SG
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Zrealizuj nagranie kr贸tkiego (ok. 2 minuty) utworu muzycznego wykonanego przez duet akordeonowy. Przygotuj studio i re偶yserni臋 do nagrania.
Czas na wykonanie zwi膮zanych z tym czynno艣ci nie powinien przekroczy膰 30 minut.
Przed przyst膮pieniem do przygotowania studia oraz re偶yserni zg艂o艣 przewodnicz膮cemu zespo艂u nadzoruj膮cego (ZN), przez podniesienie r臋ki, zamiar wykonania tych czynno艣ci. Po uzyskaniu zgody wykonaj je w obecno艣ci egzaminatora.
W studio posad藕 wykonawc贸w obok siebie w taki spos贸b, aby zapewni膰 im komfortowe wykonanie utworu muzycznego. Wybierz odpowiednie mikrofony do nagrania duetu, ustaw je na statywach i pod艂膮cz za po艣rednictwem kabli mikrofonowych do interfejsu audio. D藕wi臋k ka偶dego z akordeon贸w ma zosta膰 uj臋ty dwoma mikrofonami pojemno艣ciowymi o charakterystyce kierunkowo艣ci umo偶liwiaj膮cej zminimalizowanie przes艂uch贸w z pozosta艂ych 藕r贸de艂 d藕wi臋ku. D藕wi臋k ca艂ego zespo艂u wraz z naturaln膮 akustyk膮 studia nagraniowego nale偶y zarejestrowa膰 przy pomocy mikrofon贸w og贸lnych, wybranych i ustawionych zgodnie z zasadami techniki mikrofonowej ORTF. Zapewnij wykonawcom ods艂uch s艂uchawkowy. Kable mikrofonowe i s艂uchawkowe u艂贸偶 tak, aby nie by艂y nara偶one na uszkodzenia oraz nie utrudnia艂y pracy osobom przebywaj膮cym w studio.
Przejd藕 do re偶yserni i skonfiguruj stanowisko realizatora nagrania.
Na pulpicie komputera utw贸rz folder roboczy i nazwij go swoim numerem PESEL. W programie DAW s艂u偶膮cym do rejestracji i monta偶u d藕wi臋ku utw贸rz now膮 sesj臋 wielo艣cie偶kow膮 o parametrach 44,1 kHz/24 bity, w kt贸rej zarejestrujesz nagranie duetu. Poszczeg贸lne 艣cie偶ki w sesji nazwij zgodnie z nagrywanymi 藕r贸d艂ami d藕wi臋ku. Skonfiguruj ods艂uch dla wykonawc贸w tak, aby ka偶dy z nich s艂ysza艂 w艂asny instrument, d藕wi臋k instrumentu drugiego wykonawcy oraz tw贸j g艂os odbierany przez mikrofon komunikacyjny w re偶yserni.
Przeprowad藕 pr贸b臋 z wykonawcami, podczas kt贸rej ustalisz poziomy sygna艂贸w wej艣ciowych, dopracujesz brzmienie duetu oraz proporcje ods艂uchu w s艂uchawkach wykonawc贸w.
Po wykonaniu czynno艣ci przygotowawczych zg艂o艣 przewodnicz膮cemu ZN, przez podniesienie r臋ki, gotowo艣膰 do nagrania utworu muzycznego. Czekaj na uzyskanie zgody na wykonanie dalszych czynno艣ci.
Nagraj utw贸r muzyczny wykonywany przez duet akordeonowy.
Mo偶esz nagra膰 maksymalnie 3 wersje utworu.
Poziom szczytowy sygna艂u na ka偶dej 艣cie偶ce w sesji programu DAW nie powinien osi膮gn膮膰 0 dBFS. Ca艂膮 sesj臋 wraz z nagranymi plikami d藕wi臋kowymi zapisz w folderze roboczym. Skopiuj folder roboczy na pendrive.
Zg艂o艣 przewodnicz膮cemu ZN, przez podniesienie r臋ki, gotowo艣膰 do przej艣cia na stanowisko postprodukcyjne.
Na stanowisku postprodukcyjnym wykonaj obr贸bk臋 nagranego materia艂u d藕wi臋kowego.
Folder roboczy z zawarto艣ci膮 przenie艣 z pendrive'a na pulpit komputera znajduj膮cego si臋 na stanowisku postprodukcyjnym. Otw贸rz sesj臋 w programie DAW i wybierz najbardziej udane wersje nagrania. Zmontuj z nich ostateczny utw贸r muzyczny. Na 艣cie偶kach akordeon贸w wykonaj korekcj臋 barwy i kompresj臋 dynamiki d藕wi臋ku oraz zastosuj procesor pog艂osowy z wykorzystaniem stereofonicznej szyny r贸wnoleg艂ej.
........
........