LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA S4 - STYCZEŃ 2019 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: S.04-01-18.01
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Na stanowisku komputerowym wykonaj montaż podcastu składającego się z nagrania lektorskiego oraz fragmentów dźwiękowych. Źródłowe pliki dźwiękowe, potrzebne do montażu nagrania, znajdują się na pulpicie komputera w folderze PLIKI AUDIO.
Na pulpicie komputera utwórz folder roboczy i nazwij go swoim numerem PESEL. Skopiuj do niego pliki źródłowe. Wszystkie swoje działania i efekty pracy zapisuj w tym folderze.
Uruchom program DAW służący do montażu dźwięku. W programie tym utwórz sesję montażową o częstotliwości próbkowania 44.1 kHz, rozdzielczości bitowej 24 bity oraz tempie 124 BPM. Sesję tę zapisz w folderze roboczym pod nazwą będącą twoim numerem PESEL.W sesji montażowej umieść wszystkie źródłowe pliki dźwiękowe wymienione w Tabeli 1. Lista źródłowych plików dźwiękowych, każdy na osobnej ścieżce. Ścieżki nazwij odpowiednio do nazw plików. Początki plików ustaw równo w pozycji
0:00:000.
Dokonaj korekty błędów lektorskich wymienionych w Tabeli 2. Lista błędów lektorskich. Są to jedyne błędy w nagraniu lektora, których korekty należy dokonać.
Zmontuj podcast według scenariusza „Sekrety syntezy - PWM Pluck", zamieszczonego w arkuszu egzaminacyjnym. Do montażu wykorzystaj wszystkie pliki dźwiękowe. Dopuszczalne jest nakładanie kwestii lektora na wybrzmienie fragmentów dźwiękowych. Usuń zbędne pauzy między wypowiedziami lektora.
We wszystkich miejscach cięć nagrania lektora należy zastosować odpowiednio crossfade, fade-in lub fade-out.
Następnie na głównej ścieżce lektora za pomocą korektora wytnij częstotliwości poniżej 100 Hz oraz wyrównaj dynamikę za pomocą kompresora.
Przed przystąpieniem do zastosowania korektora oraz kompresora, zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego (ZN), przez podniesienie ręki, zamiar wykonania tych czynności. Po uzyskaniu zgody wykonaj je w obecności egzaminatora.
W miejscu zaznaczonym w scenariuszu, umieść w materiale dźwiękowym fragment muzyczny zmontowany zgodnie z instrukcją.
Na wskazanych w scenariuszu ścieżkach dźwiękowych zastosuj efekty przestrzenne oraz automatykę głośności, w sposób opisany w scenariuszu.
Czas trwania gotowego podcastu nie może przekroczyć 4 minut, a jego poziom szczytowy należy ograniczyć za pomocą limitera do -0,3 dBFS.
Gotowy podcast zapisz w folderze roboczym w postaci dwóch plików wynikowych:
- .wav o parametrach sesji montażowej,
- .mp3 o jakości 320 kbps.
Nazwy obu plików wynikowych powinny być identyczne z nazwą sesji montażowej.
Wykonaj archiwizację folderu roboczego, zawierającego plik sesji montażowej, pliki źródłowe oraz pliki wynikowe, na płycie CD-R. Płytę opisz swoim numerem PESEL i pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Po zakończeniu pracy nie zamykaj sesji montażowej i nie wyłączaj komputera.
........
........