LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA S4 - CZERWIEC 2014 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: S.04-01-14.05
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Na przygotowanym stanowisku pracy wyposa偶onym w niezb臋dne materia艂y, narz臋dzia i sprz臋t wykonaj monta偶 s艂uchowiska, do kt贸rego 藕r贸d艂owe pliki d藕wi臋kowe znajduj膮 si臋 na pulpicie komputera w folderze 鈥濻艁UCHOWISKO".
Stw贸rz na pulpicie komputera folder roboczy i nazwij go swoim numerem PESEL. Uruchom oprogramowanie.
W programie do edycji d藕wi臋ku utw贸rz projekt monta偶owy s艂uchowiska z odr臋bnymi 艣cie偶kami dla ka偶dego typu plik贸w 藕r贸d艂owych (lektorskich, efekt贸w, muzyki). Wymagane parametry projektu monta偶owego wynosz膮 24 bit/44,1kHz. Wszystkie pliki u偶yte w projekcie musz膮 zosta膰 przekonwertowane do parametr贸w projektu monta偶owego i zapisane w folderze roboczym pod t膮 sam膮 nazw膮.
Zmontuj s艂uchowisko zgodnie z zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym scenariuszem i wykorzystaj wszystkie pliki wymienione na li艣cie plik贸w. Pliki 藕r贸d艂owe to materia艂 surowy, wymagaj膮cy edycji (usuni臋cia: zb臋dnych oddech贸w, odg艂os贸w studia, zb臋dnego wyrazu, zb臋dnego powt贸rzenia i 藕le przeczytanego tekstu) oraz zastosowania obr贸bki zakresu dynamicznego i korekcji barwowej d藕wi臋ku. Spos贸b wykorzystania plik贸w efekt贸w (d艂ugo艣膰 trwania, panorama, zmiksowanie dw贸ch i wi臋cej 艣cie偶ek, u偶ycie efekt贸w do kszta艂towania przestrzeni) zale偶膮 od Twojej inwencji.
D艂ugo艣膰 zmontowanego materia艂u ma wynosi膰 maksymalnie cztery minuty. Uwaga:
Przed przyst膮pieniem do obr贸bki zakresu dynamicznego i korekcji barwowej d藕wi臋ku zg艂o艣 Przewodnicz膮cemu zespo艂u nadzoruj膮cego cz臋艣膰 praktyczn膮 (PZNCP), przez podniesienie r臋ki, zamiar wykonywania tych czynno艣ci i po uzyskaniu zgody wykonaj je w obecno艣ci egzaminatora.
Zmontowane s艂uchowisko zapisz w swoim folderze roboczym w nast臋puj膮cych formatach plik贸w:
- Wave PCM, stereo, 16bit/44,1kHz;
- MP3, stereo, 320 bit/s, 48kHz.
艢redni poziom sygna艂u (RMS) plik贸w zmontowanego s艂uchowiska powinien zawiera膰 si臋 w przedziale od -18 dBFS do -14 dBFS. Warto艣膰 szczytowa poziomu sygna艂u nie mo偶e przekracza膰 -0,5dBFS.
Wykonaj archiwizacj臋 ca艂ego projektu monta偶owego na p艂ycie CD-R w formacie danych i opisz p艂yt臋 swoim numerem PESEL.
Zarchiwizowany na p艂ycie CD-R projekt monta偶owy pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym. Nie wy艂膮czaj komputera.
........
........