LOGOWANIE

KWALIFIKACJA S2 - STYCZE艃 2016 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: S.02-01-16.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWI膭ZANIE ZADANIA


Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:


SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:

Przygotuj studio do nagrania kr贸tkiego utworu muzycznego - ok. 1,5 minuty, wykonywanego przez amatorski zesp贸艂 rockowy w nast臋puj膮cym sk艂adzie:
- gitara elektryczna,
- gitara basowa,
- zestaw perkusyjny.
Wykonawcy musz膮 mie膰 ods艂uch metronomu oraz zespo艂u na s艂uchawkach. Nagranie musi zaczyna膰 si臋 od 鈥瀗abicia" tempa, kt贸re ustalisz z wykonawcami.
Zg艂o艣 przewodnicz膮cemu zespo艂u nadzoruj膮cego (ZN), przez podniesienie r臋ki, gotowo艣膰 do przygotowania studia do nagrania.
Zarejestruj utw贸r technik膮 wielo艣cie偶kow膮 (ka偶dy mikrofon i DI-box na oddzieln膮 艣cie偶k臋). Zastosuj oddzielne mikrofony dla du偶ego b臋bna oraz werbla i par臋 mikrofon贸w umieszczonych nad zestawem. Gitary pod艂膮cz poprzez DI-box oraz mikrofon ustawiony przed g艂o艣nikami ich wzmacniaczy. Wymagane parametry rejestrowanego materia艂u jak i projektu monta偶owego wynosz膮 24 bit/48 kHz. Wybierz DI-boxy, mikrofony oraz statywy. Ustaw je w odpowiednim miejscu przy instrumentach. Wykonaj instalacje nag艂o艣nienia s艂uchawkowego dla wykonawc贸w, u偶ywaj膮c s艂uchawek zamkni臋tych. Kable mikrofonowe i s艂uchawkowy u艂贸偶 tak, aby nie przeszkadza艂y osobom przebywaj膮cym w studio i nie by艂y nara偶one na uszkodzenie.
Przejd藕 do re偶yserni i w programie DAW otw贸rz sesj臋 wielo艣cie偶kow膮 i zapisz j膮 w folderze na pulpicie. Folder nazwij swoim numerem PESEL. Po艂膮cz mikrofony i DI-boxy z interfejsem audio i skonfiguruj go. Skonfiguruj ods艂uch s艂uchawkowy dla wykonawc贸w.
Wsp贸lnie z asystentem, kt贸ry jest obecny w studio, sprawd藕 dzia艂anie wszystkich pod艂膮czonych mikrofon贸w i s艂uchawek oraz ustaw wst臋pnie wzmocnienia tor贸w mikrofonowych. Asystent b臋dzie odpowiada艂 na Twoje ewentualne pytania dotycz膮ce przeznaczenia mikrofon贸w. Wsp贸lnie z wykonawcami, kt贸rzy b臋d膮 na Twoje 偶yczenie po kolei wydobywa膰 d藕wi臋ki ze swoich instrument贸w, skoryguj wzmocnienia wzmacniaczy mikrofonowych w poszczeg贸lnych torach oraz ich s艂yszalno艣膰 w s艂uchawkach. Czas na wykonanie tych czynno艣ci nie powinien przekroczy膰 30 minut Po wykonaniu tych czynno艣ci zg艂o艣 przewodnicz膮cemu ZN, przez podniesienie r臋ki, gotowo艣膰 do nagrania utworu i czekaj na pozwolenie wykonania dalszych czynno艣ci.
Nagraj kr贸tki utw贸r wykonywany przez zesp贸艂 rockowy. Utw贸r zostanie powt贸rzony 5 razy (3 razy jako wersje pr贸bne i 2 razy wersje do nagrania). 艢cie偶ki d藕wi臋kowe nazwij nazwami zwi膮zanymi z przeznaczeniem mikrofon贸w i DI-box贸w.
Przenie艣 za pomoc膮 pendrive'a nagrane w re偶yserni 艣cie偶ki d藕wi臋kowe do komputera znajduj膮cego si臋 na stanowisku egzaminacyjnym.
Otw贸rz przeniesione pliki w programie do edycji d藕wi臋ku i sprawd藕 czy maj膮 jednakow膮 d艂ugo艣膰. Pami臋taj o pozostawieniu 鈥瀗abicia" tempa.
Dokonaj standardowej obr贸bki zarejestrowanego materia艂u. Wykonaj obowi膮zkowo obr贸bk臋 w zakresie korekcji charakterystyki cz臋stotliwo艣ciowej. Inne efekty mo偶esz zastosowa膰 wed艂ug w艂asnego uznania. Zmiksuj zarejestrowany materia艂 i wykonaj mastering.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawod贸w:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI S2