LOGOWANIE

KWALIFIKACJA M36 - STYCZE艃 2018 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1

KOD ARKUSZA: M.36-01-18.01


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWI膭ZANIE ZADANIA


Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:


SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:

Opis pracy Zak艂adu Przer贸bki W臋gla Kamiennego KOSTKA
Zak艂ad Przer贸bki W臋gla Kamiennego KOSTKA pracuje systemem trzyzmianowym po 8 godzin przez 365 dni w roku. Rocznie zak艂ad ten przerabia 2 500 000 Mg w臋gla kamiennego.
Proces przer贸bki w臋gla kamiennego sk艂ada si臋 z nast臋puj膮cych etap贸w: wst臋pna klasyfikacja na przesiewaczach, wzbogacanie w cieczy ci臋偶kiej oraz wzbogacanie w osadzarkach i w maszynach flotacyjnych.
Na podstawie opisu pracy Zak艂adu Przer贸bki W臋gla Kamiennego KOSTKA oraz w oparciu o informacje zawarte w tre艣ci zadania wykonaj nast臋puj膮ce czynno艣ci:
- uzupe艂nij nazwy proces贸w, nazwy i/lub oznaczenia maszyn oraz oblicz wychody produkt贸w i uzyski w p贸艂produktach i produktach. Nazwy, oznaczenia i wyniki oblicze艅 zapisz w pustych polach na rysunkach 1, 2 i 3,
- w tabeli 5 zapisz maksymalne rozmiary ziarna w klasach ziarnowych i oblicz kumulowane wychody klas ziarnowych nadawy oraz produktu rozdrabniania w kruszarce szcz臋kowej KWK,
- oblicz warto艣ci d80 nadawy i produktu rozdrabniania w kruszarce szcz臋kowej KWK oraz stopie艅 rozdrobnienia 780. Wyniki oblicze艅 zapisz w tabeli 6,
- na rysunku 4 narysuj kumulowane krzywe sk艂adu ziarnowego nadawy do kruszenia i produktu po kruszeniu w kruszarce szcz臋kowej KWK.
Uzysk popio艂u w produkcie oblicz korzystaj膮c ze wzoru:
s = Y-± , % a
gdzie:
e - uzysk popio艂u w produkcie, %, y - wych贸d produktu, %, X - zawarto艣膰 popio艂u w produkcie, %, a - zawarto艣膰 popio艂u w nadawie, %.
Wyniki oblicze艅 zapisz z dok艂adno艣ci膮 do 0,01%.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawod贸w:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI M36