LOGOWANIE

KWALIFIKACJA M35 - CZERWIEC 2016 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: M.35-02-16.05


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWI膭ZANIE ZADANIA


Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:


SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:

Do zak艂adu wzbogacania rudy miedzi jest dostarczana ruda w ilo艣ci 3 240 000 Mg w ci膮gu roku. Zak艂ad pracuje w systemie trzyzmianowym, po 8 godzin, przez 360 dni w roku.
Opis procesu technologicznego wzbogacania rudy miedzi
Urobek z szyb贸w jest podawany na przesiewacz, gdzie zostaje podzielony na dwie frakcje: < 20 mm i > 20 mm. Grubsza frakcja jest kierowana do kruszarki m艂otkowej o wielko艣ci szczeliny (0 = 40 mm), a nast臋pnie do kruszarki sto偶kowej (0 = 20 mm). Rozdrobniony produkt g贸rny przesiewania po po艂膮czeniu z produktem dolnym jest kierowany do mielenia w m艂ynie kulowym (pierwszy stopie艅 mielenia). W wyniku tej operacji otrzymuje si臋 produkt o uziarnieniu poni偶ej 5 mm. Wylew z m艂yna jest podawany do klasyfikatora zwojowego (0 = 0,5 mm). Przelew z klasyfikatora zwojowego jest nast臋pnie kierowany do hydrocyklonu (0 = 0,3 mm), z kt贸rego przelew stanowi nadaw臋 na flotacj臋 wst臋pn膮. Wylew z klasyfikatora i hydrocyklonu (frakcja > 0,5 mm) jest kierowany do domielenia w m艂ynie kulowym (drugi stopie艅 mielenia). Po mieleniu ruda (klasa ziarnowa < 1 mm) jest poddawana ponownej klasyfikacji w hydrocyklonach (ziarno podzia艂owe 0 = 0,3 mm).
Koncentrat z flotacji wst臋pnej jest kierowany do pierwszej flotacji czyszcz膮cej. Odpad z flotacji wst臋pnej jest domielany w m艂ynie kulowym (trzeci stopie艅 mielenia). Wylew z m艂yna (frakcja ziarnowa < 0,2 mm) jest podawany do hydrocyklonu (ziarno podzia艂owe 0 = 0,1 mm), a przelew z klasyfikatora kierowany do flotacji g艂贸wnej. Wylew z hydrocyklonu jest zawracany do domielenia w m艂ynie kulowym (trzeci stopie艅 mielenia). W wyniku flotacji g艂贸wnej otrzymuje si臋 odpad ko艅cowy, kt贸ry jest deponowany na sk艂adowisku odpad贸w. Koncentrat z flotacji g艂贸wnej jest kierowany do pierwszej flotacji czyszcz膮cej. Odpad z pierwszego czyszczenia zawracany jest do trzeciego stopnia mielenia w m艂ynie kulowym, a koncentrat kierowany do drugiej flotacji czyszcz膮cej. W wyniku drugiej flotacji czyszcz膮cej otrzymuje si臋 odpad, kt贸ry jest zawracany do pierwszej flotacji czyszcz膮cej oraz koncentrat ko艅cowy, kt贸ry nast臋pnie jest zag臋szczany w zag臋szczaczach promieniowych DORRA, filtrowany w prasach filtracyjnych, suszony w suszarkach b臋bnowych i sprzedawany do huty jako produkt ko艅cowy.
Na podstawie opisu procesu technologicznego zak艂adu wzbogacania rudy miedzi oraz w oparciu o informacje zawarte w tre艣ci zadania wykonaj nast臋puj膮ce czynno艣ci:
- na rysunku 1 uzupe艂nij schemat w臋z艂a mielenia, kruszenia i klasyfikacji, wprowadzaj膮c nazw臋 urz膮dzenia/maszyny stosowanej na danym etapie procesu przer贸bczego oraz odpowiednie klasy ziarnowe,
- na rysunku 2 uzupe艂nij schemat wzbogacania flotacyjnego, wprowadzaj膮c nazw臋 urz膮dzenia/maszyny stosowanej na danym etapie procesu przer贸bczego oraz odpowiednie klasy ziarnowe,
- w tabeli 1 wpisz obliczone wydajno艣ci zak艂adu wzbogacania rudy miedzi,
- w tabeli 2 uzupe艂nij nazwy oraz wpisz obliczone wydajno艣ci godzinowe, dobowe i roczne maszyn przer贸bczych stosowanych w zak艂adzie wzbogacania rudy miedzi.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawod贸w:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI M35