LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA AUD8 - CZERWIEC 2024 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: AUD.08-01-24.06-SG
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Wykonaj monta偶 podcastu pt. 鈥濻ekrety audio: Bramka szum贸w" na podstawie zamieszczonego w arkuszu egzaminacyjnym scenariusza i wskaza艅, wykorzystuj膮c 藕r贸d艂owe pliki d藕wi臋kowe zapisane w folderze o nazwie PLIKI AUDIO na pulpicie komputera.
Utw贸rz na pulpicie komputera folder roboczy i nazwij go numerem stanowiska. Skopiuj pliki 藕r贸d艂owe do folderu roboczego. W programie do edycji d藕wi臋ku utw贸rz projekt monta偶owy podcastu o parametrach 44,1 kHz i 24 bity.
Utw贸rz nast臋puj膮ce 艣cie偶ki oraz umie艣膰 na nich wskazane pliki:
1. Jingle (pliki: 鈥濲ingle1.wav" i 鈥濲ingle2.wav")
2. Muzyka (plik: 鈥濵uzyka.wav")
3. Lektor (plik: 鈥濴ektor.wav")
4. Przyk艂ady (pliki od 鈥濸rzyklad1.wav" do 鈥濸rzyklad5.wav")
5. Werbel (plik: 鈥濿erbel.wav")
Tekst lektora zawiera powt贸rzenia wynikaj膮ce z b艂臋dnie przeczytanych kwestii oraz przerwy w kt贸rych s艂ycha膰 niepo偶膮dane odg艂osy studia nagraniowego. Nale偶y je usun膮膰, a tekst lektora zmontowa膰 tak, aby by艂 zgodny ze scenariuszem. Pliki jingli, muzyki i przyk艂ad贸w d藕wi臋kowych nale偶y rozmie艣ci膰 na 艣cie偶kach w spos贸b wskazany w scenariuszu. We wszystkich miejscach monta偶u plik贸w nale偶y zastosowa膰 odpowiednio fade-in, fade-out lub crossfade.
Na 艣cie偶ce jingli zastosuj efekt insertowy Delay. Na 艣cie偶ce lektora zastosuj korektor barwy oraz kompresor dynamiki d藕wi臋ku, ustawione wedle uznania. Utw贸rz r贸wnoleg艂膮 szyn臋 efektow膮 i zastosuj przetwarzanie opisane w scenariuszu.
Warto艣膰 szczytow膮 poziomu sygna艂u na sumie nagrania ogranicz do -1 dBFS z u偶yciem limitera. Wzmocnienie na wej艣ciu limitera nale偶y ustawi膰 w taki spos贸b, aby limiter wprowadzi艂 redukcj臋 wzmocnienia co najmniej jednokrotnie.
Gotowy podcast zapisz w folderze roboczym w formie plik贸w wynikowych o formatach:
- WAV PCM, stereo, 44,1 kHz / 24 bity,
- MP3, stereo, 320 kbps.
Pliki wynikowe nazwij numerem stanowiska i zapisz w folderze roboczym.
Czas trwania podcastu nie mo偶e przekroczy膰 6 minut i 5 sekund.
Wykonaj archiwizacj臋 plik贸w wynikowych do pliku zip o nazwie 鈥瀉rchiwizacja". Plik archiwum ma zawiera膰 wy艂膮cznie pliki wynikowe i ma by膰 umieszczony bezpo艣rednio na pulpicie komputera. Nie usuwaj plik贸w wynikowych z folderu roboczego.
Projekt monta偶owy pozostaw otwarty na stanowisku egzaminacyjnym, nie wy艂膮czaj膮c komputera.
........
........