LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA S4 - STYCZEŃ 2024 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: S.04-01-24.01-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Na stanowisku komputerowym wykonaj montaż utworu muzyki elektronicznej na podstawie zamieszczonych wskazań. Źródłowe pliki dźwiękowe, potrzebne do montażu utworu, znajdują się na pulpicie komputera w folderze PLIKI AUDIO.
Na pulpicie komputera utwórz folder roboczy i nazwij go swoim numerem PESEL. Skopiuj do niego pliki źródłowe. Wszystkie swoje działania i efekty pracy zapisuj tylko w tym folderze.
Uruchom program DAW służący do montażu dźwięku. W programie tym utwórz wielościeżkową sesję montażową o parametrach (częstotliwości próbkowania i rozdzielczości bitowej) odpowiadających parametrom plików źródłowych. Sesję tę zapisz w folderze roboczym pod nazwą będącą twoim numerem PESEL.
Tempo sesji montażowej ustaw na 75 BPM, a metrum na 4/4. W sesji umieść wszystkie źródłowe pliki dźwiękowe wyszczególnione w Tabeli 1. Pliki basu (od „Bassl" do „Bass3") umieść na jednej ścieżce o nazwie Bass. Analogicznie postąp z plikami perkusji (od „Drumsl" do „Drums6", nazwa ścieżki Drums) oraz elektrycznego pianina („Epianol" i „Epiano2", nazwa ścieżki „Epiano"). Pozostałe pliki umieść na oddzielnych ścieżkach o nazwach odpowiadających nazwom plików. Następnie wykonaj montaż dźwięku na ścieżkach według wskazań zamieszczonych w Tabeli 2. Powiel pliki, jeżeli mają one występować na ścieżkach więcej niż jednokrotnie.
Przytnij początek pliku „Glocken" tak, aby usunąć występujący tam fragment ciszy (region dźwiękowy ma rozpoczynać się równo z pierwszym jego dźwiękiem). Tak przycięty region powiel i ustaw równo z początkami taktów 21. oraz 37.
Przed przystąpieniem do montażu pliku „Glocken", zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego, przez podniesienie ręki, zamiar wykonania czynności montażowych (przycięcia, powielenia i ustawienia pozycji plików). Po uzyskaniu zgody wykonaj je w obecności egzaminatora.
Wykonaj przetwarzanie dźwięku na ścieżkach zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Tabeli 2. Proporcje głośności dźwięku na poszczególnych ścieżkach ustaw według własnego uznania, jednak zawartość każdej ścieżki ma być słyszalna w gotowym utworze.
Przeprowadź powolne wyciszenie końcówki utworu za pomocą automatyki głośności sumy nagrania.
Czas gotowego, zmontowanego utworu nie może przekroczyć 2 minut 48 sekund. Jego poziom szczytowy należy ograniczyć za pomocą limitera do -0,3 dBFS. Poziom ten ma zostać osiągnięty przynajmniej raz.
Gotowy utwór zapisz w folderze roboczym w postaci dwóch plików wynikowych:
- .wav o parametrach sesji montażowej,
- .mp3 o przepływności bitowej 320 kbps.
Nazwy obu plików wynikowych powinny być zgodne z nazwą sesji montażowej. Pliki wynikowe powinny dać się poprawnie odtwarzać.
Zarchiwizuj folder roboczy zawierający plik sesji montażowej, pliki źródłowe oraz pliki wynikowe na płycie CD-R. Płytę opisz swoim numerem PESEL i pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
........
........