LOGOWANIE

KWALIFIKACJA AUD8 - STYCZEŃ 2024 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2

KOD ARKUSZA: AUD.08-02-24.01-SG


POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY

ZOBACZ ROZWIĄZANIE ZADANIA


Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:


SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:

Do wykonania zadania egzaminacyjnego przygotowano na pulpicie folder, w którym zapisano pliki z efektami dźwiękowymi oraz głosem narratora.
Wykonaj montaż dwóch alternatywnych wersji audycji radiowej zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w arkuszu egzaminacyjnym.
W tym celu:
- stwórz na pulpicie komputera folder roboczy i nazwij go numerem stanowiska;
- w programie do edycji dźwięku utwórz projekt montażowy z parametrami: 16 bit/44,1 kHz.
- przekonwertuj do parametrów projektu montażowego pliki źródłowe i zapisz je w folderze roboczym pod takimi samymi nazwami.
Wytyczne do montażu dwóch wersji audycji radiowej
Wytyczne ogólne
Plik z nagraniem narratora wymaga montażu, ponieważ przerwy pomiędzy niektórymi słowami są nienaturalnie długie. Przed rozpoczęciem montażu audycji należy wykonać jego edycję tak, by nagranie kwestii narratora trwało maksymalnie 40 sekund. Edycja powinna polegać na wycięciu najdłuższych przerw pomiędzy słowami. Przetworzony głos narratora należy zapisać w formacie WAV PCM, 16 bit, 44,1 kHz (mono) pod nazwą „Narrator_poprawiony" i wykorzystać do montażu obydwu wersji audycji. Proporcję poziomu głośności pomiędzy narratorem, a podkładem muzycznym należy ustawić tak, aby tekst był zrozumiały przez cały czas trwania audycji.
Każdą z gotowych wersji audycji należy zapisać w dwóch plikach, w następujących formatach i jakości:
- WAV PCM 16 bit i 44,1 kHz (stereo)
- MPEG-1 Audio Layer III 128 kb/s (stereo)
Poziom dźwięku w plikach wynikowych należy ograniczyć do -1 dBFS. Pliki wynikowe należy nazwać odpowiednio do zawartości: Wersja 1 i Wersja 2. Rozszerzenie nazwy w zależności od formatu pliku odpowiednio wav i mp3.
Pliki wynikowe należy zarchiwizować do pliku o nazwie Archiwum.zip. Plik archiwum umieścić na pulpicie komputera.
Projekt montażowy pozostaw otwarty na stanowisku egzaminacyjnym, nie wyłączając komputera.
Wersja 1
Kwestia narratora powinna być słyszalna od początku audycji. Na ścieżce narratora należy zastosować wyraźnie słyszalny pogłos typu Plate metodą wysyłki równoległej.
W celu wykonania podkładu muzycznego należy zmiksować ze sobą równolegle pliki „Muzyka 1", „Muzyka 2" i „Muzyka 3". Ścieżki dźwiękowe mają takie same metrum oraz tempo i należy je montować z zachowaniem frazy muzycznej. Od początku do końca audycji powinny być słyszalne zapętlone pliki „Muzyka 1" i „Muzyka 2". Poziom głośności pliku „Muzyka 2" powinien narastać w sposób ciągły od początku audycji do około 19 sekundy. Około 19 sekundy należy wmontować zapętlający się plik „Muzyka 3", który powinien być słyszalny aż do końca audycji. Poziom głośności pliku Muzyka 3 powinien narastać od jego początku aż do końca kwestii narratora. Po zakończeniu wypowiedzi narratora należy pozostawić około 3 sekundy samej muzyki płynnie wyciszanej.
........
........

POBIERZ ARKUSZ PRAKTYCZNY


Arkusz jest przeznaczony dla zawodów:



INNE ARKUSZE Z KWALIFIKACJI AUD8