LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA SPC2 - CZERWIEC 2023 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2
KOD ARKUSZA: SPC.02-02-23.06-SG
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Korzystaj膮c z dokumentacji technologiczno-technicznej i wyposa偶enia stanowiska egzaminacyjnego wykonaj nast臋puj膮ce prace:
1. uzupe艂nij:
- Tabel臋 1. Zapotrzebowanie na surowce do wyprodukowania 1 000 sztuk bu艂ek kajzerek,
- Tabel臋 2. Wykaz sprz臋tu kontrolno-pomiarowego wchodz膮cego w sk艂ad linii do produkcji bu艂ek kajzerek,
- Tabel臋 3. Wykaz maszyn/urz膮dze艅 wykorzystywanych na poszczeg贸lnych etapach produkcji bu艂ek kajzerek.
2. dokonaj obs艂ugi znajduj膮cej si臋 na stanowisku egzaminacyjnym maszyny/urz膮dzenia, wykorzystuj膮c dost臋pne surowce i materia艂y.
Zg艂o艣 Przewodnicz膮cemu ZN przez podniesienie r臋ki gotowo艣膰 do uruchomienia maszyny/urz膮dzenia i rozpocz臋cia obs艂ugi.
Sprz臋tu, narz臋dzi i urz膮dze艅 u偶ywaj zgodnie z przeznaczeniem, przestrzegaj zasad bhp, ppo偶. i ochrony 艣rodowiska. Po wykonaniu zadania uporz膮dkuj stanowisko egzaminacyjne.
Dokumentacja technologiczno-techniczna
Skr贸cony opis linii do produkcji bu艂ek pszennych kajzerek.
Kajzerka jest to ma艂a, okr膮g艂a bu艂ka z charakterystycznymi pi臋cioma promienistymi bruzdami na g贸rnej powierzchni. Masa kajzerki wynosi oko艂o 0,05 kg (50 gram贸w).
M膮ka z silos贸w magazynowych pobierana jest i odwa偶ana za pomoc膮 wagi pneumatycznej, pozosta艂e surowce odwa偶ane s膮 za pomoc膮 wagi elektronicznej. Miesienie ciasta odbywa si臋 w miesiarkach spiralnych z dzie偶膮 wjezdn膮. Gotowe ciasto wprowadzane jest do leja spustowego dzielarko-zaokr膮glarki, kt贸ra dzieli je na k臋sy o odpowiedniej masie i nast臋pnie zaokr膮gla. Przygotowane k臋sy ciasta przekazywane s膮 do komory rozrostu wst臋pnego, nast臋pnie s膮 podawane do gniazd pod stemple znakownicy i automatycznie transportowane przeno艣nikiem do komory rozrostu ko艅cowego, gdzie kontrolowana jest temperatura przy u偶yciu termostatu oraz wilgotno艣膰 przy u偶yciu higrostatu. W czasie przemieszczania k臋s贸w nast臋puje ich liczenie za pomoc膮 uk艂adu fotooptycznego.
Wypiek bu艂ek odbywa si臋 na transporterze pieca przelotowego w czasie 8 minut. Czujnik z termoelementami kontroluje temperatur臋 w poszczeg贸lnych sekcjach wypieku. Po wypieku bu艂ki przemieszczane s膮 pod natryski, kt贸re zraszaj膮 je zimn膮 wod膮 w celu sch艂odzenia oraz nadania po艂ysku powierzchni sk贸rki. Nast臋pnie bu艂ki s膮 pakowane do pojemnik贸w zbiorczych po 50 sztuk za pomoc膮 urz膮dzenia pakuj膮cego wyposa偶onego w panel sterowniczy.
Pojemniki z bu艂kami transportowane s膮 przeno艣nikiem rolkowym do detektora metalu wykrywaj膮cego zanieczyszczenia metalowe. Losowo z ka偶dej partii bu艂ek przeprowadza si臋 ocen臋 zgodno艣ci jako艣ci w laboratorium zak艂adowym. Zapewnienie bezpiecze艅stwa mikrobiologicznego osi膮ga si臋 przez zastosowanie lamp dezynfekuj膮cych w komorach rozrostu, cykliczne czyszczenie maszyn i urz膮dze艅 oraz odpowiednie zaprogramowanie temperatury wypieku. Skontrolowane pojemniki z pieczywem uk艂ada si臋 na palety.
........
........