LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA MED5 - CZERWIEC 2023 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2
KOD ARKUSZA: MED.05-02-23.06-SG
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Do gabinetu protetyki s艂uchu zg艂osi艂a si臋 Pani Joanna Kania. Nigdy nie nosi艂a aparat贸w s艂uchowych. Zapozna艂a si臋 z ofert膮 i jest zainteresowana zakupem dw贸ch wysokiej klasy aparat贸w s艂uchowych, bez wzgl臋du na ich cen臋. Pani Joanna jest osob膮 czynn膮 zawodowo, pracuje w s膮dzie, prowadzi mediacje pomi臋dzy stronami, dodatkowo wyk艂ada na uczelni. Ka偶d膮 woln膮 chwil臋 po艣wi臋ca na s艂uchanie muzyki oraz audiobook贸w. Du偶e wyzwanie stanowi膮 dla Pani Joanny rozmowy telefoniczne, poniewa偶 cz臋sto musi prosi膰 rozm贸wc臋 o powt贸rzenie tego co do niej m贸wi, a to stwarza dyskomfort i jest dla niej bardzo kr臋puj膮ce. Szczeg贸lnie zale偶y jej na poprawie zrozumienia mowy z du偶ej odleg艂o艣ci. Dla pacjentki wa偶ny jest wygl膮d aparat贸w s艂uchowych - powinny by膰 dyskretne i ma艂o widoczne.
Pacjentka przynios艂a ze sob膮 aktualne wyniki bada艅 s艂uchu.
- Oce艅 na podstawie audiogram贸w stan s艂uchu i wype艂nij Kart臋 pacjenta.
- Dobierz odpowiednie aparaty s艂uchowe, korzystaj膮c z wykazu aparat贸w i uzasadnij ich wyb贸r w Karcie doboru aparat贸w s艂uchowych i wk艂adek usznych.
- Dobierz odpowiednie wk艂adki uszne, korzystaj膮c z wykazu wk艂adek. Podaj zalecan膮 wielko艣膰 wentylacji dla dobranych wk艂adek i uzasadnij ich wyb贸r w Karcie doboru aparat贸w s艂uchowych i wk艂adek usznych.
- Sporz膮d藕 Instrukcj臋 piel臋gnacji dobranych aparat贸w s艂uchowych i wk艂adek usznych.
Okre艣l progi s艂yszenia dla przewodnictwa powietrznego i kostnego, przeprowadzaj膮c symulowane badanie audiometrii tonalnej wed艂ug procedury zawartej w Polskiej Normie. Wykorzystaj oprogramowanie uruchomione na komputerze znajduj膮cym si臋 na Twoim stanowisku egzaminacyjnym, symuluj膮ce dzia艂anie audiometru oraz reakcje wirtualnego pacjenta.
Wyniki przeprowadzonego badania zapisz na pulpicie komputera, nazywaj膮c plik swoim numerem PESEL, oraz przerysuj audiogram do arkusza egzaminacyjnego - Audiogram wirtualnego pacjenta.
Po uko艅czeniu pracy na komputerze pozostaw program otwarty (zminimalizowany) do oceny egzaminatora.
Uwaga: Przed ka偶dorazowym odej艣ciem od komputera zminimalizuj okno programu symuluj膮cego audiometr.
Pobierz na fantomie odlew ucha na now膮 wk艂adk臋.
Odlew wykonaj na modelu ucha znajduj膮cym si臋 na stanowisku do pobierania odlewu. Potrzebne materia艂y i narz臋dzia s膮 przygotowane na stanowisku technicznym.
W czasie zastygania masy wyciskowej przejd藕 na stanowisko, na kt贸rym znajduje si臋 aparat s艂uchowy i dokonaj jego przegl膮du.
Podczas kontroli stanu technicznego aparatu s艂uchowego nie nale偶y wypowiada膰 偶adnych s艂贸w na g艂os ze wzgl臋du na konieczno艣膰 zachowania ciszy w trakcie egzaminu.
Uwaga:
Do wykonywania procedury pobrania odlewu ucha i przegl膮du aparatu s艂uchowego, b臋dziesz podchodzi艂 do wyznaczonego stanowiska zgodnie z harmonogramem zapisanym na tablicy.
Czas wykonania procedury pobrania odlewu ucha i przegl膮du aparatu s艂uchowego nie powinien przekroczy膰 20 minut.
Przechodz膮c na stanowisko do wykonania odlewu ucha i przegl膮du aparatu s艂uchowego, zabierz ze sob膮 woreczek strunowy i stetoklip zmontowany, przygotowany do os艂uchu aparatu.
........
........