LOGOWANIE
- STRONA G艁脫WNA
- TW脫J PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TEST脫W
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSP脫艁PRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA AUD7 - CZERWIEC 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2
KOD ARKUSZA: AUD.07-02-22.06-SG
Podziel si臋 arkuszem z innymi i udost臋pnij go na Facebooku:
SKR脫CONA TRE艢膯 ARKUSZA:
Zrealizuj nag艂o艣nienie wyst臋pu wokalisty, kt贸remu towarzyszy膰 b臋dzie pianista wykonuj膮cy akompaniament na elektronicznym instrumencie klawiszowym oraz gitarzysta akompaniuj膮cy na gitarze elektroakustycznej.
Rozpocznij od przygotowania stanowiska FOH. Wybierz optymaln膮 lokalizacj臋 dla stanowiska realizatora. Z pomoc膮 asystenta technicznego ustaw konsolet臋 miksersk膮 w osi systemu nag艂o艣nienia widowni. Przygotuj i ustaw na statywie mikrofon pomiarowy. Na stanowisku realizatora powinny znale藕膰 si臋 r贸wnie偶 analizator widma d藕wi臋ku, korektor tercjowy, generator szumu, miernik poziomu d藕wi臋ku oraz mikrofon Talk Back.
W dalszej kolejno艣ci przygotuj nag艂o艣nienie widowni.
System elektroakustyczny nag艂o艣nienia widowni zosta艂 wcze艣niej ustawiony i doprowadzono do niego zasilanie elektryczne. Powinien sk艂ada膰 si臋 z dw贸ch frontowych zestaw贸w g艂o艣nikowych PA (lewego i prawego), tworz膮cych uk艂ad stereofoniczny. Ka偶dy zestaw g艂o艣nikowy PA (lewy i prawy) powinien sk艂ada膰 si臋 z dw贸ch zespo艂贸w g艂o艣nikowych: niskotonowego i szerokopasmowego. Wykonaj po艂膮czenia sygna艂owe w taki spos贸b, aby sygna艂 audio kierowany by艂 z wyj艣cia g艂贸wnego konsolety mikserskiej do odpowiednich zestaw贸w g艂o艣nikowych.
Nast臋pnie przygotuj nag艂o艣nienie sceny.
System elektroakustyczny nag艂o艣nienia sceny zosta艂 przygotowany i ustawiony na scenie przez asystenta technicznego. Sk艂ada si臋 z 3 mikrofon贸w dynamicznych, zamocowanych na statywach, odpowiednio dla wokalisty, pianisty i gitarzysty. Dla ka偶dego z cz艂onk贸w zespo艂u przygotowano monitor ods艂uchowy. Po艂膮czenia sygna艂owe pomi臋dzy scen膮 a stageboxem zosta艂y wcze艣niej wykonane. Twoim zadaniem jest wykonanie po艂膮cze艅 sygna艂owych pomi臋dzy stageboxem, a konsolet膮 miksersk膮 zgodnie z informacjami zawartymi w Tabeli 1. - Wytyczne konfiguracji konsolety mikserskiej. Kable sygna艂owe u艂贸偶 w taki spos贸b, aby nie przeszkadza艂y wykonawcom oraz nie by艂y nara偶one na uszkodzenia.
Zg艂o艣 przewodnicz膮cemu ZN, przez podniesienie r臋ki, zamiar uruchomienia ca艂ego systemu elektroakustycznego i dopiero po akceptacji mo偶esz kontynuowa膰 wykonywanie dalszych czynno艣ci.
Po uzyskaniu akceptacji egzaminatora uruchom wszystkie urz膮dzenia systemu elektroakustycznego.
Skontroluj dzia艂anie monitor贸w scenicznych oraz element贸w nag艂o艣nienia widowni przy u偶yciu szumu r贸偶owego. Przy pomocy mikrofonu pomiarowego, analizatora widma sygna艂u i korektora tercjowego skoryguj charakterystyk臋 cz臋stotliwo艣ciow膮 frontowych zestaw贸w g艂o艣nikowych PA, uwzgl臋dniaj膮c w艂a艣ciwo艣ci akustyczne pomieszczenia. Dokonaj konfiguracji konsolety mikserskiej zgodnie z wytycznymi zawartymi
w Tabeli 1.
Zapro艣 zesp贸艂 muzyczny na scen臋 i przeprowad藕 pr贸b臋 d藕wi臋kow膮.
Poziom d藕wi臋ku emitowanego przez monitory sceniczne ustaw zgodnie z uwagami muzyk贸w. Niedopuszczalne jest wyst臋powanie zniekszta艂ce艅 nieliniowych spowodowanych przesterowaniem tor贸w sygna艂owych oraz elektroakustycznych sprz臋偶e艅 zwrotnych zar贸wno w torach sygna艂owych sceny jak i widowni podczas konfiguracji systemu i wyst臋pu zespo艂u.
Po przeprowadzeniu pr贸by zg艂o艣 przewodnicz膮cemu ZN, przez podniesienie r臋ki, gotowo艣膰 do nag艂o艣nienia wyst臋pu zespo艂u.
Po uzyskaniu zgody popro艣 zesp贸艂 muzyczny o rozpocz臋cie wyst臋pu i zrealizuj jego nag艂o艣nienie. Czas trwania wyst臋pu nie powinien przekroczy膰 3 minut. Maksymalny poziom d藕wi臋ku emitowany przez system PA na stanowisku FOH nie powinien przekroczy膰 95 dBA.
Po zako艅czeniu wyst臋pu pozostaw stanowisko z uruchomionym nag艂o艣nieniem do oceny.
........
........