LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA AU23 - STYCZEŃ 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 2
KOD ARKUSZA: AU.23-02-22.01-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Przygotuj projekt plakatu promującego latanie samolotem, według załączonego w arkuszu egzaminacyjnym wzoru (Rysunek 1.).
W tym celu sfotografuj w atelier manekina w ustawieniu zbliżonym do tego na fotografii, na białym lub jasno szarym tle, zastosuj zasady kompozycji centralnej, kadr pionowy, równomierne, bezcieniowe oświetlenie, perspektywę fotografowania i ustawienie przedmiotu zgodne ze wzorem. Zarejestruj obraz w formacie JPEG z najwyższą rozdzielczością i jakością.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu przenieś zdjęcie manekina, wybrane do dalszej obróbki i nadaj mu nazwę PESEL_manekin bez poddawania edycji w programie graficznym.
Wykorzystując kopię pliku PESEL_manekin, dokonaj separacji manekina bez podstawy i umieść odseparowany przedmiot na osobnej warstwie o nazwie Manekin. Jeśli będzie to konieczne, dokonaj retuszu, tak aby był widoczny jedynie sam manekin bez pręta i podstawy.
Za pomocą warstw dopasowania dokonaj korekcji tonalnej i barwnej odseparowanego obiektu.
Plik zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESEL_selekcja w formacie PSD, w trybie koloru RGB,
w rozdzielczości 300 ppi z zachowaniem warstw.
Wykonaj projekt plakatu zgodnie z wytycznymi oraz wzorem (Rysunek 1):
• parametry plakatu: szerokość: 255 mm, wysokość: 180 mm, rozdzielczość 300 ppi
• tło wykonane za pomocą warstwy dopasowania Gradient: wypełnione gradientem rombowym pod kątem 75 stopni, w kolorach od koloru środkowego RGB (255, 254, 135) do koloru zewnętrznego RGB (141, 135, 255) poprzez kolor pośredni RGB (255, 139, 139) w układzie zgodnym ze wzorem
• ramka: szerokość: 255 mm, wysokość: 180 mm, obrys wewnętrzny o szerokości 50 pikseli w kolorze RGB (200, 200, 200)
• w ramce umieszczony wyselekcjonowany manekin, przeskalowany z zachowaniem proporcji do wysokości 15 cm
• wykonane dwie kopie manekina o wysokości 15 cm, przeskalowano je z zachowaniem proporcji do wysokości 12 cm i 9 cm
• manekiny przekonwertowano na obiekty inteligentne
• dwa manekiny przesunięto względem pierwotnej pozycji:
- manekin o wysokości 12 cm o 30 mm w prawo
- manekin o wysokości 9 cm o 60 mm w prawo
• manekin o wysokości 15 cm nie został przesunięty
• na manekinach o wysokości 12 cm i 9 cm został zastosowany filtr poruszenie pod kątem 135 stopni i z odległością 300 px, oraz zastosowany efekt blasku wewnętrznego o kolorze pobranym z manekina i trybem mieszania struktury blasku „rozjaśnianie liniowe"
• parametry tekstów:
- Lataj z LOTEM: krój pisma Verdana Italic, wielkość 60 pkt, interlinia 70 pkt, tekst umieszczony pod kątem 45 stopni, kolor tekstu RGB (255, 255, 255), dodany efekt blasku zewnętrznego o kolorze pobranym z manekina
- Jeśli ciągle masz mało czasu, podróżowanie samolotem wzniesie Cię ponad chmury: krój pisma Verdana, wielkość 16 pkt, kolor RGB (255, 255, 255), tekst wyśrodkowany, rozmieszczenie na dole strony w dwóch wierszach, interlinia 16 pkt, zastosowany efekt satyna z kolorem RGB (0, 12 ,167)
Projekt strony katalogu zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESEL_makieta w formacie PSD w trybie koloru RGB z zachowaniem warstw.
Gotową stronę katalogu spozycjonuj w dokumencie o wielkości A4 zgodnie z Rysunkiem 1. W prawym górnym rogu dokumentu poza obszarem ramki umieść numer PESEL w czarnym kolorze. Wersję do wydruku o wielkości A4 zapisz w trybie koloru CMYK w folderze PESEL w pliku PESEL_makieta.jpg. Folder o nazwie PESEL nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania. Płytę opisz swoim numerem
PESEL.
Korzystając z płyty CD wydrukuj makietę z pliku PESEL_makieta.jpg, z jakością fotograficzną, ze stanowiska podłączonego do drukarki. Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku.
........
........