LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA A32 - STYCZEŃ 2021 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: A.32-01-21.01-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Ustal rodzaj i liczbę pojemników niezbędnych do selektywnej zbiórki odpadów na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie, uwzględniając liczbę ludności oraz tygodniowe normy wytwarzania odpadów.
Wybierz dostawcę pojemników na odpady dla Przedsiębiorstwa EKO-ŚWIAT spośród czterech, stosując metodę średniej ważonej, na podstawie wcześniej ustalonych kryteriów oceny.
Sporządź 11.01.2021 r. zamówienie nr 13/2021 do wybranego dostawcy na pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów wg rodzaju i ilości zgodnie z ustalonym zapotrzebowaniem na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie. Dostawa pojemników powinna być zrealizowana 25.01.2021 r. do siedziby zamawiającego Przedsiębiorstwa
EKO-ŚWIAT.
Oblicz wysokość miesięcznych przychodów Urzędu Miejskiego w Gnieźnie z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób selektywny w oparciu o informacje dotyczące odpadów na terenie Gniezna oraz informacje dotyczące uchwały w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Wypełnij, na podstawie informacji dotyczących odpadów na terenie Gniezna, fragment sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości za II półrocze 2020 roku, które Przedsiębiorstwo EKO-ŚWIAT przedłoży Prezydentowi Miasta Gniezna.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
Informacje dotyczące osiedla Piastowskiego
Osiedle Piastowskie zamieszkuje 1 440 mieszkańców, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów. Odpady zmieszane odbierane są raz w tygodniu, a odpady segregowane raz na dwa tygodnie. Ustalając liczbę niezbędnych pojemników na osiedlu, należy uwzględnić:
- średnią tygodniową ilość zmieszanych odpadów wytwarzaną w gospodarstwie domowym przez jedną osobę, która przy selektywnej zbiórce odpadów wynosi 29 dm3/osobę, a gdy nie jest prowadzona selektywna zbiórka odpadów - 58 dm3/osobę,
- średnią tygodniową ilość segregowanych odpadów wytwarzaną w gospodarstwie domowym przez jedną osobę:
■ metal - 4,0 dm3/osobę,
■ szkło - 8,5 dm3/osobę,
■ plastik - 6,5 dm3/osobę,
■ papier - 10,0 dm3/osobę,
- liczbę mieszkańców,
- częstotliwość odbioru odpadów.
Kryteria oceny dostawców pojemników na odpady z przydzielonymi punktami oraz wagami
........
........