LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- FORUM ZAWODOWE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA A20 - STYCZEŃ 2021 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: A.20-01-21.01-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Przygotuj projekt makiety według załączonego wzoru (Rysunek 1). W tym celu sfotografuj w atelier pieczątkę na białym tle, zastosuj zasady kompozycji centralnej, kadr pionowy, równomierne oświetlenie, perspektywę fotografowania i ustawienie przedmiotu zgodne ze wzorem. Zarejestruj obraz w formacie JPEG z najwyższą jakością.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu przenieś zdjęcie pieczątki, które wybrałeś do dalszej obróbki i nadaj mu nazwę PESEL_pieczątka bez poddawania edycji w programie graficznym.
Wykorzystując kopię pliku PESEL_pieczątka.jpg wykonaj korekcję tonalną i barwną za pomocą warstwy dopasowania Poziomy oraz zwiększ nasycenie barw za pomocą warstwy dopasowania Barwa/Nasycenie. Dokonaj separacji pieczątki i umieść odseparowany przedmiot na osobnej warstwie o nazwie Oryginał. Plik zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESEL_selekcja w formacie PSD, w trybie koloru RGB, w rozdzielczości 300 ppi z zachowaniem warstw.
Wykonaj projekt makiety zgodnie z rysunkiem 1 i wytycznymi:
- parametry makiety: szerokość 240 mm, wysokość 180 mm, rozdzielczość 300 ppi, tryb koloru RGB, format zapisu PSD,
- tło makiety:
• gradient liniowy od bieli RGB (255, 255, 255) do szarości RGB (220, 220, 220),
• tapeta wykonana z wyrazu PIECZĄTKI Arial Bold Italic 18 pt., światło 200, wersaliki kolor konturu RGB (220, 220, 220), wypełnienie - przezroczyste,
- ramka: 240 x 180 cm, szerokość 3 piksele, kolor RGB (40, 40, 40),
- pieczątki:
• pieczątka z pliku PESEL_selekcja zeskalowana z zachowaniem proporcji do wysokości 10 cm,
• trzy kopie pieczątki zeskalowane z zachowaniem proporcji do 80%, 65% i 50% wielkości oryginału,
• cztery pieczątki ustawione według malejącej wysokości tworzą grupę, w której skrajne pieczątki znajdującą się w odległości 2,5 cm od dolnej i bocznych krawędzi makiety,
• do każdej pieczątki dodano zanikające lustrzane odbicie,
- numer PESEL umieszczony zgodnie z makietą Arial Italic, 24 pt., kolor czarny.
Projekt makiety zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESEL_makieta w formacie PSD w trybie koloru RGB z zachowaniem warstw.
Gotową makietę rozmieść w dokumencie o wielkości A4 zgodnie ze wzorem (Rysunek 1) i zapisz wersję do wydruku w trybie koloru CMYK w folderze PESEL w pliku PESEL_makieta.jpg.
Folder o nazwie PESEL nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania, płytę opisz swoim numerem
PESEL.
Korzystając z płyty CD wydrukuj makietę z pliku PESEL_makieta.jpg, z jakością fotograficzną, ze stanowiska podłączonego do drukarki. Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku.
........
........